Jdi na obsah Jdi na menu
 


Extrém golf Pustý 2012

Tak jsem vyhecoval společnost Depresscupu na výlet ke mně na chalupu v Říčkách v Orlických horách. Povedlo se, šest osob se zúčastnilo. Motivem byl - když tam nemáme v okolí žádná podstatná golfová hřiště - extrémní golf na kopci Pustý. Je to již druhý ročník, tentokrát byl součástí Extreme Tour 2012, kdy se hrálo u Golčova Jeníkova, u České Skalice - tam už v březnu, v podhůří přeci jen dříve roztaje sníh a extrém se musí hrát dokud tráva nevyroste. V dubnu se pak hrálo na Souvlastní a v Říčkách.

Asi jsem podcenil mentální přípravu, v předvečer hry jsme se věnovali různým hrám spíše verbálního a filozofického ražení, na zemitý golf moc nedošlo. Pro společnost DepressCupu to pak byla první zkušenost s neočekávanými odrazy od krtin, kravinců a myších děr, kde zejména při dosahování jamky je hra buď o velkém umění nebo o velké náhodě.

Každopádně ti, kteří nehráli bezprostředně před  extrémem na normálních hřištích se s přírodními podmínkami rvali lépe než ti, co měli golfové hole v ruce den před tím. Ještě jedna věc, protože část společnosti šla v jednom flajtu, tak se (zdá se mi) nálada spíše zhoršovala a s přibývající únavou i chyb přibývalo. Že ani sil nezbylo na večení candrbál u spolupořadatele v Aparthotelu Pod Zakletým. Byl jsem tam, tombola byla taky fajn, mám ceny pro Masters.

Nicméně mi dovolte tři subjektivní pohledy: jednak: Když jsem se vracel za krásného slunečného jarního počasí dolů k hospodě, intenzivně jsem si uvědomil, jak je v Říčkách nádherně a jak to tam mám rád. Druhak: Věřím, že za rok a kus špatné vzpomínky pominou a společnost mi pomůže při pořádání říčkovského extrému na místních sjezdovkách. Třeťak: V celkovém pořadí celé tour jsem obsadil dělené šesté místo, přestože jsem se nezúčastnil všech čtyř turnajů. (kr)

Výsledky:

hráč rány birdie pary pořadí DC celk pořadí
Buchert 70 1 2 1 11
Hlaváček 82   2 3  
Kryšpín 76   3 2 14
Procházka 91 1 2 4  
Žamboch 92   1 5  
Košíková 98     6 5

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář